1. See Detail

Masáž ve vířivce či masážním bazénu

SKU
MASAZ
Out of stock
Quick Overview
Celoroční masáž ve vířivém bazénu či vířivce.
0,00 Kč

Dopřejte si masáž po celý rok ve vlastní vířivce JUST RELAX

 

Vířivka znamená v překladu domácí lázně nebo také volně přeloženo vířivý bazén. Takovýto bazén můžete umístit do kuchyně, zimní zahrady, dokonce i do obývacího pokoje. Ideální je však na zahradu či terasu, kde jej nejlépe oceníte po celý rok. Využít jej můžete totiž nejen v létě, ale také v zimě bez ohledu na počasí. Užít si tak můžete nejenom romantické letní noci plné hvězd, ale i ty zimní, které mohou být ještě umocněny poletujícími vločkami.

 

 

 

Obzvlášť v současné hektické době si mnozí často uvědomují, že je třeba o své tělo pečovat. Čas na sport a relaxaci však chybí. Vířivka je vlastně spojení příjemného s užitečným, kdy v bazénku s teplou vodou relaxujete a necháváte uvolňovat smysly, zatímco vodní trysky masírují vaše tělo od hlavy až k patě. Taková vodní masáž pomáhá zlepšit krevní tlak, zlepšuje prokrvení organismu, uvolňuje svaly a tlak kloubů a tím zmírňuje jejich bolest, odbourává stres a celkově posiluje imunitní a kardiovaskulární systém. Navíc se po takové masáži v teplé vodě výborně usíná. Některé bazénky jsou ještě navíc vybaveny světelnou a aromatickou terapií, audiosystémem s reproduktory, přehrávačem MP3 nebo televizí takže příjemný účinek na tělo i ducha je stoprocentně zaručen.

 

Vybíráme domácí vířivku

Základem domácích vířivek je akrylátový bazének, který je anatomicky tvarován jak na sezení, tak na polohu vleže, je tedy vybaven sedátky a lehátky, které jsou doplněny tryskami mířícími na různé části těla. Akrylát nese nejrůznější barevné povrchy: bílé, modré, černé, šedé a zelené. Tyto povrchy jsou opatřeny ochranou Microban, která je přidávána během úpravy akrylového povrchu. Zabraňuje tak růstu mikroskopických organismů. Tyto bazénky jsou většinou osazeny dřevem. Mohou mít buď čtvercový, obdélníkový, kruhový nebo oválný tvar.

 

Dalším vhodným materiálem pro vířivky  a bazény je pěnová hmota, která je vysoce izolační, lehká a velice odolná jak vůči UV záření, tak proti mrazu. Vnější povrchy těchto vířivka tvoří speciální koženka, která je odolná vůči jakémukoliv počasí. Působivou tečkou těchto bazénů je dřevěné osazení z kvalitního dřeva, které ulehčuje vstup i výstup do bazénu. Tento druh vířivka má většinou kruhový tvar.

 

 

Při výběru se držte pravidlem: čím členitější je vířivka, tím je komfortnější a nabízí širší spektrum masáže. Trysky jsou vzduchové a vodní. Vodní trysky vířivky se dále dělí na velké, střední a malé. Velké vodní trysky jsou pro přímou masáž, aniž by ve vířivce vytvořily silný proud vody. Střední trysky jsou umístěny ve stěnách a jsou proto využívané na masáž zad. Malé trysky slouží k masírování chodidel, dlaní a krční páteře. Vzduchové trysky vypouští do vody bubliny a tak vzniká příjemné perlení, které harmonizuje nejenom naši duši, ale také slouží k povrchové masáži těla. Většina vířivka nabízí různé intenzity využití trysek.

 

Na digitálním ovladači, který je umístěn v bazénku lze regulovat teplotu vody, nastavit i sílu proudění trysek. U luxusnější výbavy lze digitálně ovládat televizi či rádio.

 

Bazénky jsou vybaveny bezpečnostním krytem a opláštěním, které bývá již v základní ceně. Klaďte důraz na kvalitní přikrytí a na dostatečnou izolaci, které jsou v budoucnu k nezaplacení. Z přikrytého vířivka totiž neuniká teplo a snižují se také náklady na ohřev vody. Jedinou nevýhodou, které nelze nezmínit, je poměrně vysoká cena. Vířivka lze pořídit od 100.000 Kč. Pokud nemáte hluboko do kapsy a máte rádi luxus, můžete také zaplatit mnohonásobně více. Vše záleží, jak velký vířivý bazének a jaké příslušenství si žádáte. Dostupnější typy jsou vhodné pro 2 – 3 osoby a jsou většinou vybaveny až 20 tryskami. Do těch komfortnějších se vejde až 8 lidí a trysek můžete napočítat kolem stovky.

 

Samotné umístění není nikterak náročné. Není třeba velkých povrchových úprav či kopání jam jako u bazénů. Bazénky osazené kvalitním dřevem se většinou nezapouštějí, jen se upravuje okolní terén. Podmínkou je umístit vířivku na rovnou plochu a zajistit 380 –voltovou zásuvku s jističi. 

 

Zásady používání vířivky

Optimální teplota vody by se měla rovnat teplotě těla zdravého člověka. Teploty nad 40 ° C se nedoporučují. V létě je příjemnější teplota o několik málo stupňů nižší než je teplota těla člověka, tedy 36 ° C. V zimě, kdy je okolní vzduch výrazně chladnější a pro organismus je příjemné tělo prohřát, je ideální teplota 38 ° C. Vodní masáž je ideální dopřát si cca 2 hodiny po jídle. Po masáži je vhodné si dopřát odpočinek v klidu a teple. Doporučená doba použití masáže je maximálně 30 minut. Dlouhá masáž může způsobit snížení krevního tlaku.

 

Údržba vířivky

Celá údržba vířivky není nějak náročná. Záleží však na tom, zda bazének slouží veřejným či soukromým účelům. U veřejných vířivek se voda vyměňuje denně, u soukromých stačí vodu měnit jednou za 2 - 3 měsíce, což závisí na tom, jak často vířivka používáte a na jeho velikosti. Je však třeba udržovat správné pH vody, k čemuž slouží bazénová chemie. Jinak se voda u vířivek čistí pravidelně sama pomocí ozonizátoru. Díky desinfekčním účinkům ozonu je značně omezeno množství chemických látek ve vodě. Nedochází tak k zápachu, který se často tvoří u chemicky ošetřených bazénů. Ozon je stejnoměrně veden do trysek a zajišťuje tak hygienicky čistou vodu.

 

Náklady na roční provoz závisí na velikosti bazénu, četnosti používání, okolních teplotách a počtu osob, který bazének využívají. Hrubý odhad činí tak 20 – 50 Kč denně v závislosti na ceně elektrické energie.

Write Your Own Review
You're reviewing:Masáž ve vířivce či masážním bazénu
Your Rating
technologie CG Air
technologie Gecko Alliance
technologie Waterway
technologie Balboa Watergroup
české vířivky Idol Spas
CoastSpas
Aquazzi France
vířivky Maple Leaf
vířivky Cal Spas