1. See Detail

virivky a solarni kruhy

SKU
solarni kruhy
Out of stock
Quick Overview

solarni kruhy

0,00 Kč

Účinný solární ohřev vody v bazénu, který pracuje bez spotřeby elektrické energie. Nebude Vám nic překážet na zahradě, nemusíte nic montovat na střechu domu. Solární panel jednoduše vytvoříte přímo z Vašeho bazénu.

 
Nemusíte hlídat, jestli sluníčko svítí, abyste vypnuli nebo zapnuli čerpadlo k solárnímu panelu. Solární kruhy vodu při slunečním svitu ohřívají, a pokud slunce nesvítí, brání jejímu ochlazování. Až 70% ztráty tepelné energie vody je totiž způsobeno jejím odpařováním. Zároveň omezují odpařování chemických přípravků na úpravu vody a částečně chrání bazén před pádem nečistot z okolí.
 
Tvar a materiál solárních kruhů
 
Svým tvarem se dají solární kruhy přirovnat k nafukovací pizze. Jsou lehké a manipulace s nimi je velmi jednoduchá. Díky tomu jsou bezpečné při náhodném pádu dítěte nebo zvířete do bazénu. Jednoduše se na hladině rozestoupí. Jsou vyrobeny z PVC, které je odolné vůči UV záření, chloru i soli.
 
Jak solární kruhy fungují
 
Slunce svítí skrz solární kruhy a ohřívá vzduch uvnitř. Zároveň záření prostupuje dál do vody a ohřívá ji. Tím dochází k maximálnímu využití sluneční energie. Při celodenním slunečním svitu se voda v bazénu přihřeje až o 3°C.
 
Druhy solárních kruhů
 
Pro ohřev vody malých bazénů do průměru 3 m a vířivé vany, jsou určeny solární kruhy Spa. Jejich průměr je 259 cm a odstřižením nebo nenafouknutím jednotlivých vnějších prstenců, se jejich průměr může přizpůsobit i bazénům s menším průměrem. Odstřižením 1 kruhu dostanete průměr kruhu 236 cm. Odstřižením 2 kruhů se průměr zmenší na 203 cm. Pro velké bazény jsou určeny solární kruhy SolarSunRings o průměru 150 cm. Ty se na hladině mezi sebou spojují malými magnety, umístěnými po obvodu. Brání se tak jejich překrytí nebo „putování“ po bazénu při větru nebo víření vody při filtraci.
 
Výhody solárních kruhů
 
- účinný solární ohřev vody v bazénu během dne
- pracují zdarma, bez běhu čerpadla a spotřeby elektřiny
- zabraňují ochlazování vody během špatného počasí a v noci
- redukují odpařování vody a chemických prostředků
- jednoduchá manipulace jednou osobou (zvládne i malé dítě)
- spojení kruhů magnety zabraňuje jejich posunu po hladině
- bezpečné při pádu osob nebo zvířat do bazénu
– jednoduše se rozpojí - snadné čištění povrchu solárních kruhů
- odolné proti UV záření, soli i chloru - životnost minimálně 5 let
 
Proč používat solární kruhy také u zastřešených a vnitřních bazénů?
 
- zabraňují odpařování vody a tím jejímu ochlazování
- výrazné snížení nákladů na dohřev vody (bez zakrytí hladiny dochází ke snížení teploty až o 3°C za noc, při použití kruhů pouze 0,5 – 1 °C)
- redukují odpařování chemických prostředků - chloru
- redukcí odparu vody se výrazně snižuje vlhkost v okolí bazénu – snižují se náklady na ventilaci
 
Svojí konstrukcí a účinností v sobě solární kruhy spojují výhody solárního panelu na ohřev vody a plachty na zakrytí hladiny.
Write Your Own Review
You're reviewing:virivky a solarni kruhy
Your Rating
technologie CG Air
technologie Gecko Alliance
technologie Waterway
technologie Balboa Watergroup
české vířivky Idol Spas
CoastSpas
Aquazzi France
vířivky Maple Leaf
vířivky Cal Spas